Dom z bali - opinie

Planuję budowę domu. Jeszcze kilka miesięcy temu miałem zamiar postawić solidny dom z cegły. Jednak wizyta w domu z bali zmieniła , zakłóciła moje plany. Czy dom z bali jest bezpieczny – drewno wydaje się łatwopalne. Zastanawia mnie, czy nie jest on zagrożony wilgocią, na przykład łazienka, czy kuchnia? Bale drewniane to świetna kryjówka dla różnych owadów (korników), co robić jak się pojawią, czy można się przed nimi chronić?
hajto , 11.10.2012 (09:49) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Purmo Ramo Compact Grzejnik płytowy RC22 - 500x600 mm RC22 500x600

  Purmo Ramo Compact...

  579,00 PLN

 • Płytka ścienna Cersanit Synthia V

  Płytka ścienna...

  50,52 PLN

 • Głowica termostatyczna do grzejników dekoracyjnych Danfoss living design RAX-K 013G6080

  Głowica termostatyczna...

  57,00 PLN

 • Czujnik ruchu IS 180-2 czarny STEINEL

  Czujnik ruchu IS 180-2...

  209,90 PLN

 • Graco Agregat malarski ST-Max II 595 Hi-Boy 249930

  Graco Agregat malarski...

  10 300,00 PLN

 • Trlo Petra Crema 2 X 30 - Napisz Opinię I Odbierz Parowar Intellisteam

  Trlo Petra Crema 2 X...

  21,06 PLN

 • Preparat gruntujący w zimie DELTA-THENE Grunt na zimno 10l/ Dorken Delta Folie

  Preparat gruntujący w...

  359,58 PLN

 • Yato paca wenecka nierdzewna trapezowa YT-5216

  Yato paca wenecka...

  29,25 PLN

odpowiedzi (2) Przydatność 100% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 1
  PKT

  Domy budowane z bali czy drewna cieszą się coraz większą popularnością. Jest to metoda tańsza i szybsza niż tradycyjne murowanie. Dobrze wykonany dom z bali będzie trwały, ciepły i zdrowy a odpowiednio pielęgnowany posłuży wiele wiele lat. Drewno do budowy takiego domu jest odpowiednio zabezpieczone (zaimpregnowane) przed ogniem i insektami. Należy jednak co jakiś czas, regularnie powtarzać proces impregnacji. Odpowiednia wentylacja pomieszczeń sprawi, że wilgoć będzie z nich odprowadzana. Myślę, że nie warto aż tak obawiać się postawienia takiego domu. Proszę pamiętać, że każdy budynek musi spełniać odpowiednie wymagania wymienione w przepisach i prawie budowlanym, które mają zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.

  Iga Szeliga , 26.12.2012 (19:53)
 • 1
  PKT

  Taki dom z drewna jest niewątpliwie piekny, naturalny i bardzo ekologiczny. Drewno to sama natura, dom sam oddycha i żyje. Zawsze marzyłam o takim. Jednak drewno jako drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a mowa tu o odpowiedniej impregnacji, którą należy powtarzać co kilka lat aby drewno służyło nam na kilka pokoleń w przód. Impregnaty dostosowuje sie do odpowiedniego gatunku drewna (sosna, modrzew, dąb...). Imregnuje się takie domu z zewnątrz oraz wewnątrz. Są dwie metody jedna jest natryskowa - mozna powiedzieć że bardziej zewnętrzna powierzchniowa. A druga metoda jest bardziej dogłębna, aplikuje sie ją specjalną metodą ciśnieniową. Impregnat wtedy bardziej wnika w całą strukturę drewna. Są róznego typu impregnaty, które zapobiegaja róznym skutkom. Są m. in. owadoodporne, wilgocioodporne, ognioodporne, etc. Firma wykonująca takie domy na pewno pokieruje i doradzi szczegółowo w tej sprawie :)

  jamajka , 1.3.2013 (11:37)
Budowa domu - pytaniaZnajdziesz u nas 936 porad dotyczących Budowa domu. zobacz wszystkie (936)
Poleć znajomym