dodaj pytanie+

Czy i czym można impregnować ściany w kuchni?

Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe, ale zastanawiam się czy można w jakiś sposób impregnować ściany w kuchni tak, aby nie tracić efektu / koloru ścian będąc zmuszoną do położenia np. płytek na ścianie, przy której zainstalowany jest zlew. Czy są dostępne jakieś techniki impregnacji zwykłych ścian / farby?
gabi , 2.7.2011 (18:12) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (2) Przydatność 0% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -1
  PKT

  Jaką farbą masz pokryte ściany? W cale nie musisz kłaść płytek między szafkami w kuchni. Starsczy jak zakupisz odporną na wilgoć farbę z lateksem. Łatwa jest w utrzymaniu czystości, a tłuste plamy starczy przetrzeć mokrą ściereczka z płynem. Także polecam farbe lateksową jesli takiej nie masz. Bo impregnacja zwykłej farby nie wiem czy jest w ogole mozliwa.

  patrol, 27.12.2012 (13:19)
 • -1
  PKT

  Nie widzę za bardzo sensu w impregnacji ścian w kuchni. Nie wiem w czym mogłoby to pomóc i nigdy nie słyszałam o takiej metodzie. Najprostszym rozwiązaniem jest pomalować ściany specjalną farbą do kuchni. Jest ona odporna na wilgoć i temperaturę oraz łatwo się ją zmywa. Zamiast płytek na ścianie możesz położyć taflę szkła, która nie zabierze im tak dużo z koloru a jednocześnie uchroni przed ochlapaniem.

  Iga Szeliga, 31.1.2013 (15:27)
Fachowcy - pytaniaZnajdziesz u nas 2119 porad dotyczących Fachowcy.
 • 0ODP.

  Jak przygotować instalację na ścianę telewizyjną?

  Jestem na etapie budowy i mam możliwość przygotowania instalacji na ścianie telewizyjnej. Co oprócz prądu warto przygotować? Czy jakieś kable głośnikowe?

  marc, 9.4.2014 (00:18)
 • 1ODP.

  Jak malować świeżo tynkowane ściany?

  Czy trzeba je wcześniej czymś gruntować? Czy można malować bezpośrednio na tynku? Ile warstw powinno się położyć?

  mimol, 2.4.2014 (15:43)
 • 1ODP.

  Jak układać cegiełki na ścianie?

  W wielu aranżacjach widzę na ścianie cegły. Czy układa się je na kleju, jak płytki ceramiczne? Czy mogą być układane na styk, czy musi być szczelina?

  lapu, 25.3.2014 (08:23)
 • 2ODP.

  Z czego zrobić przesuwaną ścianę?

  Chciałabym połączyć salon z kuchnią za pomocą przesuwanej ściany. Czy płyta kartonowo-gipsowa jest dobrym materiałem? Czy lepiej wykorzystać do tego płytę meblową?

  bodzia00, 20.3.2014 (00:02)
 • 2ODP.

  Jak zmyć rysunki ze ściany w pokoju?

  Moje dzieci poszalały i pomalowały ścianę kredkami. Jakim sposobem mogę się pozbyć tych rysunków? Czy warto na przyszłość zainwestować w specjalną tapetę do malowania?

  aldix, 17.3.2014 (18:28)
zobacz wszystkie (2119)
Poleć znajomym