Jak prawidłowo nakleić okleinę na meble?

Chcę przerobić sypialnię niewielkim kosztem, bez konieczności wymiany mebli i pierwsze co mi przychodzi do głowy, to kupienie jakiejś supermodnej okleiny i wykorzystanie jej na gładkich powierzchniach łóżka i szafek nocnych. Trochę się tym stresuję, bo jeśli nakleję coś nierówno, to wtedy już będę musiała kupić nowe meble. Dlatego bardzo proszę Was o jakieś techniczne wskazówki, jak nakładać okleinę, aby była prosto i nie pojawiły się pod nią pęcherzyki powietrza itp.
raveczka , 16.2.2012 (10:59) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (3) Przydatność 45% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -2
  PKT

  Czysta i sucha powierzchnia do oklejania to podstawa. Okleiny mają czasem od spodu pomocnicze kratki, dzięki czemu łatwo podzielić ją na potrzebne kawałki, dobrze je podpisać - który kawałek gdzie ma zaostać przyklejony. I trzeba uważać na kierunek przyklejania - kiedy zdejmie się drzwiczki szafy łatwo stracić orientację, gdzie góra gdzie dół itp., stąd dobrze je, jak wspomniałam, oznaczyć uprzednio :) Najlepiej dla wprawy zacząć sobie od niedużej, mniej widocznej powierzchni mebla. Radzę odklejać zabezpieczającą folię stopniowo (przyda się pomocna para rąk), a tą już naklejoną dociskać płaską linijką lub inną deseczką w miarę przyklejania -- wtedy pęcherzyki powietrzą zdążą uciec, będzie czas na korektę, wszystko wyjdzie gładko. I bez paniki -- zawsze można poprawić zamiast od razku kupować nowe meble :)

  bianka, 16.2.2012 (11:13)
 • 0
  PKT

  Moim zdaniem okleina to wcale nie jest taki tani i łatwy sposób na zmianę wizerunku mebli. Wydaje mi się, że o wiele prościej i efektowniej byłoby zeszlifować powierzchnię i pomalować na nowy kolor. Jeżeli meble wykonane są z litego drewna to może warto zostawić je w naturalnym kolorze i tylko maznąć je lakierem ochronnym. Nowy kolor mebli, zwłaszcza jakiś inny, żywszy na pewno nieco zmieni ich wizerunek. Z okleiną jest naprawdę dużo zabawy i jeżeli nie masz wprawy to końcowy efekt może wyjść dość słabo.

  Iga Szeliga, 24.1.2013 (23:18)
 • 1
  PKT

  Pewnie temat juz nieaktualny - ale okleiny meblowe to bardzo nowoczesna forma dekoracji.
  Trudność w oklejaniu mebli czy bąbelki to przeszłość. Oferujemy okleiny dekoracyjne już od 4 lat i mamy duże grono zadowolonych klientów. Zapraszamy do siebie:) http://www.dekea.pl ..poniżej jedna z metamorfoz wnętrza - sypialni - skoro mowa tutaj o właśnie tym pomieszczeniu.

  deKEA Polska, 7.10.2013 (00:57)
Fachowcy - pytaniaZnajdziesz u nas 2715 porad dotyczących Fachowcy. zobacz wszystkie (2715)
Poleć znajomym