dodaj pytanie+

Farba do paneli ściennych?

Mam na klatce schodowej panele ścienne, które doprowadzają mnie już do szału i strasznie psują wygląd całego mieszkania. Być może gdyby były w jaśniejszym kolorze, to wyglądałyby trochę lepiej. Chciałabym więc je pomalować ale nie wiem czy tak się da i jeśli jednak tak, to jakiej farby użyć. Najgorsze jest to, że boję się, że jeśli zapytam o to w sklepie, to sprzedawca mnie wyśmieje ;).
camea , 5.3.2012 (11:29) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (2) Przydatność 54% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -1
  PKT

  Jeśli są to panele fornirowane można użyć lakieru lub emalii przeznaczonych do malowania drewnianych powierzchni. W innych przypadkach (np. powierzchnie papierowe) trudniej przewidzieć efekt, więc lepiej będzie wymienić panele na nowe lub na płytę gipsowo-kartonową, którą można pomalować.

  damon, 1.4.2012 (18:39)
 • 2
  PKT

  Przyszło mi do głowy jeszcze, że mogą to być panele plastikowe, bo nie napisała Pani z czego są zrobione :-) Wówczas zastosować można po prostu zwykłą farbę w sprayu, może być do metalu, ale nie do drewna. Najlepiej wcześniej zastosować podkład, żeby farba nam nie spływała podczas malowania lub kupić farbę od razu z podkładem, dostępne np. w Castoramie.

  damon, 15.4.2012 (20:00)
Fachowcy - pytaniaZnajdziesz u nas 2103 porad dotyczących Fachowcy.
 • 1ODP.

  Od czego zacząć malowanie sypialni?

  Czy od sufitu? Czy lepiej od ścian? Jak przygotować ściany przed malowaniem?

  malamatylda, 31.3.2014 (10:43)
 • 2ODP.

  Jak nałożyć farbę magnetyczną ?

  Planujemy malowanie i nie wiemy jakie farby wybrać. Być może wybierzemy magnetyczną, ale najpierw mamy pytanie. W jaki sposób nakłada się farbę magnetyczną ? Czy warto w ogóle ją zastosować ?

  krisfr, 4.3.2014 (21:15)
 • 1ODP.

  Jak pomalować sufit ?

  Witamy , mamy pewien problem. Chcemy pomalować wszystkie sufity ale nie bardzo wiemy od czego zacząć. W jaki sposób poprawnie pomalować sufity ?

  londynianka, 26.2.2014 (10:47)
 • 1ODP.

  Czy panele zasłonowe można prać w pralce ?

  Zamiast zwykłych firanek chcielibyśmy zamontować w oknach panele zasłonowe. Czy jest to dobry pomysł i czy takie panele pasują w każdym oknie? W jaki sposób montowane są takie panele i czy można je...

  joanl, 24.2.2014 (10:03)
 • 1ODP.

  Czy panele okienne trudno utrzymać w czystości ?

  Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem paneli okiennych. W jaki sposób są montowane i czy trudno je utrzymać w czystości ?

  mami, 4.2.2014 (14:10)
zobacz wszystkie (2103)
Poleć znajomym