Śliskie płytki na schodach

Zima uzmysłowiła mi, że wybrałem beznadziejne płytki na schody prowadzące do domu. Są strasznie śliskie a jak pokryje je śnieg, to już po prostu masakra. Wiem, że istnieją jakieś specjalne naklejki antypoślizgowe ale czy mogę je nakleić już teraz, gdy w nocy zdarza się jeszcze przymrozek?
f4zer , 13.3.2012 (10:11) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Hecht CZECHY SIEWNIK ROZSIEWACZ OGRODOWY 33 DO NASION NAWOZÓW SOLI PIASKU

  Hecht CZECHY SIEWNIK...

  29,90 PLN

 • Vives Rivoli Blanco 10x20

  Vives Rivoli Blanco 10x20

  78,00 PLN

 • Vents Group Centrala wentylacyjna VUT 3000 PW EC

  Vents Group Centrala...

  26 010,00 PLN

 • Steinberg Systems Waga Hakowa Sbs-Kw-300/100-O

  Steinberg Systems Waga...

  229,00 PLN

 • Beam Rozeta maskująca na rurę instalacyjną

  Beam Rozeta maskująca...

  3,00 PLN

 • Domino Klamka PRESTO-R szyld dzielony okrągły chrom/nikiel

  Domino Klamka PRESTO-R...

  24,69 PLN

 • AEG POWERTOOLS otwornica BI-METAL O 19 MM 4932367247

  AEG POWERTOOLS...

  18,59 PLN

 • Amigo LI-ION14,4V 1,5AH CD310

  Amigo LI-ION14,4V...

  170,00 PLN

odpowiedzi (5) Przydatność 56% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 0
  PKT

  Niezależnie jaki rodzaj antypoślizgowy wybierzesz, należy (tak, jak przed naklejaniem jakiejkolwiek naklejki) oczyścić i osuszyć powierzchnię, na której będziemy nalepiać antypoślizgowe gumy czy taśmy.

  Wśród produktów antypoślizgowych na schody, jakie mamy dostępne mamy:
  1. Nakładki gumowe na schody - do użytku zewnętrznego, także są również odporne na mrozy. Są również dostępne w różnych barwach.
  2. Paski GRP - wykonane z plastiku oraz włókna szklanego, producenci wycinają je w różnych rozmiarach.
  3. Samoprzylepne taśmy - to tańszy odpowiednik pasków z GRP. Kupujemy (w sklepach typu castorama, obi, etc.) i natychmiast przylepiamy. Jednak szybko się ścierają. Dostępne w kolorach grafitu oraz żółcieni.

  Kornijenko Design , 13.3.2012 (10:58)
 • 5
  PKT

  Często na schodach możemy spotkać właśnie takie maty antypoślizgowe:

  Maty takie zmniejszają ryzyko poślizgnięcia. Ich niewątpliwą zaletą poza łatwym montażem i demontażem jest fakt, że mogą służyć jako wycieraczka w inne pory roku.

  Bardzo użyteczne są też takie nakładki z włókna szklanego.

  Może to nas zdziwi, ale na takie nakładki jest nawet gwarancja(nawet dwuletnia). Z kolei ich zaleta oprócz łatwego montażu i odporności na warunki atmosferyczne, uderzenia czy środki czyszczące, jest to, że mogą być montowane na każdy rodzaj nawierzchni (beton, metal, drewno, kamień, plastik, kraty pomostowe…)

  damon , 13.3.2012 (11:44)
 • 7
  PKT

  Antypoślizgowe maty mogą mieć też niezły wygląd :-)

  Aby rozwiązać problem ze śliską nawierzchnią można też zastosować paski antypoślizgowe, które wykonane z płyty antypoślizgowej (wspomniane wcześniej GRP). Są one tanie, wytrzymałe (sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych, nie wycierają się i nie odklejają przez lata) i pomogą zachować bezpieczeństwo na schodach.


  Ponieważ najniebezpieczniejszym elementem stopnia jest jego krawędź to najprostszym a zarazem najtańszym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo schodów jest instalacja nakładek antypoślizgowych na same krawędzie schodów. Powinniśmy to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy krawędź już się zużyła, wytarła.

  damon , 13.3.2012 (11:55)
 • 0
  PKT

  Te paski antypoślizgowe nie wyglądają zbyt pięknie. O wiele ciekawsze i równie bezpieczne są maty i to właśnie ich proponuję użyć. Warto je tylko przymocować do schodów, żeby nie uciekały :)

  Iga Szeliga , 13.3.2012 (13:29)
 • -1
  PKT

  Skąd ja znam ten problem. Miałam tak samo. Próbowałam różnorodnych mat, taśm antypoślizgowych. Niektóre wyglądały po prostu strasznie, a przy tym na dłuższą metę się nie sprawdzały, bo się odkłejały, zaginały itd. Myślałam o pomalowaniu ich specjalną farbą, czytałem o nich dużo w internecie, ale mąż wybił mi to z głowy. Zapewne nie wyglądałoby to zbyt fajnie. W końcu brat polecił mi firmę metodę antypoślizgową, która wykonuje firma z Lesznowoli. Też korzystał z ich usług i jest naprawdę bardzo zadowolony. Podłoga została pokryta niewidzialną antypoślizgową mgiełką i w końcu żadna woda ani podoba jej niestraszna!

  KreatywnaPaniDomu , 19.11.2015 (13:37)
Fachowcy - pytaniaZnajdziesz u nas 3235 porad dotyczących Fachowcy. zobacz wszystkie (3235)
Poleć znajomym