Jak usunąć tłuste plamy ze ścian w kuchni?

Jak pozbyć się tłustych plam, które powstały na ścianach od gotującego się jedzenia? Takie zacieki wyglądają paskudnie i psują wygląd mojej, względnie nowej kuchni. Czy muszę malować całą kuchnię od nowa?
rebeliantka , 8.11.2012 (16:00) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Myjka ciśnieniowa Makita HW101

  Myjka ciśnieniowa...

  279,00 PLN

 • Myjka ciśnieniowa Makita HW111

  Myjka ciśnieniowa...

  729,00 PLN

 • Myjka wysokociśnieniowa 110bar STAR LAVOR

  Myjka...

  326,00 PLN

 • Myjka wysokociśnieniowa 145bar TEMPESTA LAVOR

  Myjka...

  1 812,00 PLN

 • Myjka wysokociśnieniowa HW102 Makita (gr. Myjki)

  Myjka...

  299,00 PLN

odpowiedzi (4) Przydatność 40% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -5
  PKT

  Tłuste plamy, to trudna sprawa, ale może któryś ze sposobów zadziała?Wyciśnij na plamę piankę do golenia. Odczekaj 2–3 godziny. Przetrzyj wilgotną szmatką. Może tez pomóc płyn do mycia luster lub okien. Poczekaj kilkanaście minut, aż zadziała. Przemyj ścianę ciepłą wodą. Kolejna rada to zebranie tłuszczu bibułą lub papierowym ręcznikiem, który dociskamy do ściany. Posyp plamę na ścianie mąką ziemniaczaną lub talkiem. Po kilku godzinach oczyść ścianę, myjąc ją płynem do mycia naczyń.
  Drastyczny sposób: zeskrob brudną powłokę farby, jeśli to konieczne, także wierzchnią warstwę tynku. Ponownie otynkuj lub zagipsuj ubytek i pomaluj. Jest jeszcze farba do zacieków, która malujemy powerzchnię pochlapaną, a na nia nakładamy zwyklą farbę.Można wypróbować odtłuszczacz do wszystkiego od kafelek. okapów, kuchenek, może pomoże na plamy na ścianach.To wszystko co wiem o tłustych plamach, ale nigdy tych sposobów nie stosowałam. Wykładam kuchnie kafelkami, lub szklanymi panelami, jest to dla mnie wygodne, w sprzataniu, a nawet jak coś pryśnie, wystarczy powycierać:)

  iwa1102 , 8.11.2012 (17:57)
 • -4
  PKT

  Spróbuj ściany zmyć wilgotną szmatką z użyciem dobrego płynu do mycia naczyń. Jeżeli to nie pomoże to zabrudzenia muszą być już poważne.
  Jeżeli chodzi o usuwanie tłustych plam to najlepszym rozwiązaniem byłoby zeskrobanie w tych miejscach farby, a jeśli trzeba to także części tynku i uzupełnienie powstałego ubytku. Kolejno należy pomalować te miejsca i przeszlifować przed ostatecznym kolorem. Jeśli ściany są mocno zakurzone to należy przemyć je wilgotną ścierką. Jeżeli chcesz pomalować to ściana do malowania nie musi być idealnie gładka.

  kasia_cukier , 8.11.2012 (21:37)
 • 1
  PKT

  Dzieki za rady. Chodzi o to, ze w startegicznym i fatalnym miejscu czyli między końcem kafelek a zamontowanym okapem została wolna przestzreń bez kafelek - niestety. Nie wiem jak płytkarz mógł do tego dopuścic no i czemu ja tego nie zauważyłam na pierwszy rzut oka, moja skucha. To miejsce jest straszne, okopcone otłuszczone. Spróbuje tych pianek do golenia, słyszałam, że pianka działa dobrze na lustro, które później nie paruje, ale że ma działac na tłuste plamy to pierwsze słyszę. Sróbuję i zobaczymy, a jak to nie pomoże to wyszlifujemy to miejsce i pomalujemy może jakąś specjalną farbą, do której nie przywiera tłuszcz? A są takie w ogóle?

  rebeliantka , 9.11.2012 (12:21)
 • -5
  PKT

  Tak są takie farby na tłuste plamy, ale lepiej nią zabezpieczać niż pokrywać plamy, widziałam jak stare plamy wychodziły spod takiej farby. Najlepszym rozwiązaniem pod okapem będzie położenie dodatkowego rzędu kafelków, w innym miejscu można by pomyśleć o tynku strukturalnym, czy szkle kolorowym.

  Pavo Design , 9.11.2012 (22:58)
Kuchnia - pytaniaZnajdziesz u nas 3693 porad dotyczących Kuchnia.
 • 5ODP.

  Jak myć tłuste plamy po gotowaniu?

  question

  mam kuchnie gdzie blat i ściana między szafkami jest z MDF-u .Na ścianie często zacieki jak myje i tłuste plamy po gotowaniu,jak to najlepiej umyć zeby nie było smóg?

  iguana3, 30.9.2012 (17:19)
 • 2ODP.

  Jak usunąć tłuste plamy z paneli ściennych w kuchni?

  Proste pytanie, jak usunąć tłuste (żółte) plamy z jasnych paneli na ścianie w kuchni? Po dwóch latach, pomimo okapu, powstało kilka widocznych miejsc, w których zbiera się brud. W jaki sposób...

  fatboy, 12.7.2011 (00:48)
 • 12ODP.

  Jak usunąć plamę z tłuszczu na ścianie?

  Przez przypadek wylałam tłuszcz na ścianę w kuchni. Jest ona koloru seledynowego... Nie mogę jej zamalować, cóż zrobić? :(

  majorka75, 19.4.2011 (20:52)
 • 14ODP.

  Jakie dekoracje do kuchni?

  Jaka dekoracja na ścianę w kuchni nada się najlepiej? Możecie podpowiedzieć coś konkretnego? Oglądałam tutaj różne obrazy do kuchni https://wallartnow.eu/ i wydaje mi się, że to może być coś...

  nakrapiana, 9.5.2017 (18:17)
 • 5ODP.

  Kuchnia kolor scian

  question

  Witam mam meble w kuchni wenge oraz dol mebli bez kafelki wenge na podlodze na scianie bez wszystko pod meble obecnie scisny tez chocby bez prosze o porade koloru kuchni na jednej scianie mamy stol...

  naataliaa, 1.3.2017 (13:03)
zobacz wszystkie (3693)
Poleć znajomym