Czy lodówka tuż obok piekarnika to dobry pomysł?

Załóżmy, że projekt zakłada zarówno kuchenkę jak i lodówkę w zabudowie, jednak na dwóch przeciwnych częściach pomieszczenia, natomiast chcielibyśmy to zmienić i mieć je obok siebie. Czy takie rozwiązanie może być szkodliwe dla któregoś z urządzeń? Dlaczego bardzo rzadko można spotkać takie połączenie sprzętu obok siebie? Co myślicie na ten temat?
konto nieaktywne , 27.12.2011 (11:42) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (6) Przydatność 45% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 2
  PKT

  Rozumiem, że chodzi o lodówkę i piekarnik w słupku obok siebie. Jak najbardziej takie rozwiązania się stosuje i wcale nie rzadko, wymóg - oba sprzęty w zabudowie. Zabudowa jest wystarczającym izolatorem.

  GUTDESIGN , 27.12.2011 (12:10)
 • -4
  PKT

  Czyli sprzęt wolno-stojący umieszczony obok siebie będzie powodował negatywny wpływ na siebie, prowadząc ostatecznie do uszkodzenia / zmniejszonej efektywności?

  konto nieaktywne , 27.12.2011 (12:15)
 • -1
  PKT

  Nie zaleca się przy sprzęcie wolnostojącym. Może się nie stać nic złego ale tego nikt nie zagwarantuje. A też pobór prądu przez lodówkę może być większy skoro będzie nagrzewana dodatkowo przez piekarnik.

  GUTDESIGN , 27.12.2011 (14:01)
 • 0
  PKT

  Jeżeli lodówka oraz piekarnik będą obok siebie w zabudowie to nie wpłynie to na działanie sprzętów. Odradzałabym natomiast takie ustawienie sprzętów wolnostojących ze względu na różnicę wytwarzanych temperatur. Rzadko można trafić na takie połączenie, ponieważ jest ono niefunkcjonalne. Pomiędzy lodówką a piekarnikiem powinien znaleźć się zlewozmywak a to ze względu na drogę jaką pokonuje jedzenie: najpierw wyjmujemy je z lodówki, myjemy i na koniec grzejemy. Oczywiście są wyjątki od tej reguły i ciąg kuchenny zostaje zaburzony na rzecz ładniej kompozycji sprzętów.

  Iga Szeliga , 27.12.2011 (14:36)
 • -2
  PKT

  unika się umieszczania obok siebie sprzętow, aby nie grzały się od siebie (ze względów bezpieczeństwa). Przy zmianie zabudowy kuchennej patrzyłabym, czy nie wpłynie to niekorzystnie na ergonomię. Może wlepicie Państwo plan?

  Pavo Design , 27.12.2011 (23:52)
 • 2
  PKT

  Zasada oddzielenia lodówki min 80 cm blatu dotyczy odległości od płyty grzewczej/gazowej. Blat pomiędzy zlewozmywakiem a płytą jest głównym blatem roboczym. Z piekarnika korzysta się stosunkowo rzadziej więc umieszczenie tych sprzętów obok siebie nie pogorszy znacząco ergonomii, a zgromadzenie wysokiej zabudowy w jednym miejscu może poprawić estetykę kuchni i pozwolić na zachowanie dłuższego, nie dzielonego blatu, a czasami jest jedyną możliwością w małej kuchni.

  GUTDESIGN , 28.12.2011 (10:16)
Kuchnia - pytaniaZnajdziesz u nas 3320 porad dotyczących Kuchnia. zobacz wszystkie (3320)
Poleć znajomym