Kabiny prysznicowe bez brodzika - czy do każdej łazienki?

Czy kabinę prysznicową bez brodzika można zamontować w każdej łazience? Jakie warunki trzeba spełnić aby móc myśleć o takiej kabinie? Osobiście uważam, że coś takiego jak brodzik to zbędny element w łazience, który nie pełni jakiejś większej funkcji. Na co zwracać uwagę przy montażu takiej kabiny?
nat , 9.7.2011 (19:28) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (11) Przydatność 56% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 1
  PKT

  Nie w każdej niestety, w blokach jest to często niemożliwe aby zamontować odpływ na poziomie posadzki. Wszystko zależy od tego, jak nisko jest wyprowadzony odpływ w podłodze, jeśli za wysoko trzeba zamontować brodzik albo podnieść poziom podłogi (np podest, w którym ukrywa się instalację). W domach są większe możliwości ale taki brodzik trzeba planować już na etapie montowania instalacji wodno-kanalizacyjnej. Brodzik nie jest zbędnym elementem bo chroni łazienkę przez zalaniem :) Jeśli spadek w płytkach jest źle wykonany, uszczelki kabiny przy podłodze nieskuteczne, woda może się wylewać na łazienkę.

  GUTDESIGN , 10.7.2011 (02:53)
 • 2
  PKT

  Zawsze wydawało mi się, że brodzik sklepowy, jak wykonany z wylewki czy kafli, funkcje spełniają takie same. Tak samo z jednego jak i z drugiego moze wyciec woda i zalać wszystko w sumie :)
  Kwestia problematyczna leży u podstaw, czyli to o czym Pani mówi - o wysokości rury w-kanaliz.,którą mam na wysokość 8 cm od podłogi :/ Jest to nowe budownictwo ale dość wysokie jak na standardy deweloperskie, bo 2,90.
  Myślę teraz o tej wylewce, o podwyższeniu jakimś, aby było mozna wejść do przestrzeni z prysznicem, no ale bez tych montowanych brodzików... Myśli Pani, że to będzie dobry pomysł?

  nat , 12.7.2011 (11:11)
 • 1
  PKT

  Tak, ale zależy jak będzie umiejscowiona kabina, jeśli między dwoma ścianami można zrobić stopień i w nim odpływ bez brodzika

  tu podest ale dobudowany do brodzika, ale zasada jest ta sama

  GUTDESIGN , 12.7.2011 (20:39)
 • 0
  PKT

  Tak,tak.Podest na brodzik to rewelacyjna sprawa jak chce się mieć wodospad w łazience.moim zdaniem najlepiej będzie podnieśc całościowo poziom posadzki.Mozna to od razu wykorzystac do zamontowania ogrzewania podłogowego;)Listwy odpływowe w zalezności od producenta i przepływów mają różne wymiary.

  http://www.kessel.pl/fileadmin/uploads/Poland/pdf_katalog_4.1/w/03_Wpusty_podlogowe_odplywy_liniowe_str._W_41_48.pdf

  Pierwszy odpływ pod obrazkiem;)

  ikaria , 15.12.2011 (22:50)
 • 0
  PKT

  Bzdura :) Taka sama zasada jak przy montowaniu kabiny bez brodzika, nie ma żadnych powodzi i nic się nie wylewa, drzwi prysznicowe mają uszczelki, w posadzce wykonuje się spadek w kierunku odpływu montowanego w podłodze. To rozwiązanie jest od dawna stosowane, w tej chwili nowość to odpływy montowane w ścianie.
  http://www.jak-mieszkac.pl/odplyw-prysznicowy-w-scianie
  Nie zawsze wysokość mieszkania pozwala na podnoszenie podłogi nie mówiąc już o powstałej różnicy poziomów! Nie wiem jak Pani to sobie wyobraża, w łazience podłoga 10 cm wyżej niż w mieszkaniu?

  GUTDESIGN , 3.3.2012 (01:35)
 • -3
  PKT

  Teoretycznie w każdej łazience można zrezygnować z brodzika. Wtedy trzeba stworzyć odpowiedni spad wody z płytek, aby nie zalewała woda całej łazienki. Jednak uważam, że brodziki są znacznie wygodniejsze i łatwiej można je utrzymać w czystości. Wyglądają także lepiej niż prysznic bez nich.

  ProjectWork , 24.5.2013 (12:17)
 • 0
  PKT

  Mnie bardzo takie kabiny się podobają. Też się nad nią zastanawiałam, ale fachowcy odradzili mi to przez problem z podłogą ( mieszkam w bloku ). Nie dało się zamontować odpływu na jej poziomie czy jakoś tak. W każdym razie powiedzieli, że strasznie dużo będzie z tym zachodu, więc zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. W zamian za to kupiliśmy taki płytszy brodzik, który wcale nie wygląda aż tak źle

  tekla , 26.5.2014 (13:55)
 • 0
  PKT

  Moim zdaniem kabiny prysznicowe bez brodzika sprawdzą się w każdej łazience o ile będzie można zamontować w niej odpowiedni odpływ. Widziałam kabiny bez brodzika zarówno w małych jak i większych łazienkach. Jeżeli chodzi o brodzik to zdania są podzielone czy jest potrzebny czy nie. Ja osobiście uważam, że jednak brodzik jest ważnym elementem. U siebie na pewno zamontowałabym kabinę z brodzikiem

  malaya , 26.5.2014 (14:26)
 • 0
  PKT

  Ja też uważam brodzik za zbędny element w łazience, który psuje wygląd całej kabiny prysznicowej. Uważam, ze jeżeli się chce to można w każdej łazience zrobić kabinę prysznicową bez brodzika. Jeżeli podłoga nie spełnia określonych warunków zawsze można coś wymyślić żeby było ok , np podnieść poziom podłogi

  zuza_09 , 27.5.2014 (20:16)
 • 0
  PKT

  Po co kombinować z jakimś odpływem liniowym czy podnoszeniem podłogi. Lepiej kupić porządną kabinę prysznicową z brodzikiem, który nie musi być wcale taki wysoki. Mimo wszystko uważam, że brodzik w łazience jest niezastąpiony pod kilkoma względami. Przemyśl sobie jeszcze raz czy na pewno chcesz mieć kabinę prysznicową bez brodzika

  jagootka , 27.5.2014 (20:19)
 • 1
  PKT

  Można taką kabinę prysznicową bez brodzika zamontować w zasadzie każdej łazience. Jednak niektórzy twierdzą, że o wiele lepiej sprawdzi się w domu niż w mieszkaniu. Z tego co słyszałam o wiele lepiej jest zaplanować takie rozwiązanie na etapie montowania instalacji wodno- kanalizacyjnej. Należy pamiętać, że gdy nie mamy brodzika należy zapewnić odpowiedni spad wodzie. Warto zwrócić także uwagę na to żeby kabina prysznicowa była dobrze uszczelniona

  currie , 27.5.2014 (20:35)
Łazienka - pytaniaZnajdziesz u nas 2581 porad dotyczących Łazienka.
 • 3ODP.

  akcesoria łazienkowe

  Cześć wszystkim :) szukam jakichś ciekawych inspiracji do mojej łazienki :) Chodzi mi konkretnie o akcesoria łazienkowe, czyli wszelkie potrzebne i dekoracyjne elementy. Czy ktoś z Was może polecić...

  justysia, 1.12.2014 (13:20)
 • 1ODP.

  Kabina prysznicowa 85 x 100

  Jaka kabina prysznicowa 85x100 jest warta zakupu? Czy macie taką u siebie? Która kabina prysznicowa 85x100 jest wygodna, łatwo się czyści i myje? Czy możecie polecić konkretny model?

  beata25, 24.11.2014 (14:08)
 • 1ODP.

  Kabina z hydromasażem XL Kerra

  Czy kabina z hydromasażem xl kerra jest warta zakupu? Mam dość dużą łazienkę, ale za małą na osobną kabinę i wannę. Myślałam o kabinie z hydromasażem xl kerra. Czy ma ktoś i może powiedzieć o niej...

  kimi74, 20.11.2014 (15:46)
 • 1ODP.

  Jaka farba do łazienki?

  Jaka farba do łazienki jest najlepsza? Nie będę miał płytek w całej łazience i chcę jej część pomalować farbą. Jaką farbę wybrać? Może być droga, ale ważne, żeby była wytrzymała.

  bartoszek, 15.11.2014 (14:25)
 • 0ODP.

  Czy uszczelka do kabiny prysznicowej jest łatwa do wymiany?

  Użytkujemy kabinę już kilka lat i niestety uszczelka bardzo zżółkła. Chcielibyśmy ją wymienić, ale nie wiemy czy to łatwe. Robiliście to u siebie?

  patiii, 13.11.2014 (08:08)
zobacz wszystkie (2581)
Poleć znajomym