dodaj pytanie+

Kwietnik z opon

Jak zaaranżować na podwórku ciekawy kwietnik z opon, aby nie kojarzył się z kiczem i brakiem pomysłu? Czy taki kwietnik można dodatkowo pomalować intensywnym odcieniem farby? Czym ozdabia się zużyte opony, że nabierają one zupełnie nowego charakteru?
hakiel , 2.8.2012 (12:29) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (4) Przydatność 63% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 2
  PKT

  Błagam tylko nie kwietnik z opon, tej aranżacji nic nie uratuje. Proponuje kamienie lub drewno znalezione na łąkach. Nie możemy mówić ani o ekologi,i ani o estetyce w przypadku kwietnika z opon.

  Pavo Design, 2.8.2012 (13:09)
 • 0
  PKT

  Obawiam się, że zużyte opony w formie kwietnika same w sobie są synonimem kiczu i niezwykle trudno będzie to wrażenie zmienić. Może w ultra-nowoczesnej instalacji w połączeniu np. z koszami gabionowymi coś by z tego wyszło?? Zdecydowanie odradzam malowanie - poniżej przykład szalonej doniczki z opony pomalowanej na stare złoto. Jesteśmy na zdecydowane NIE!!

  natalia, 6.8.2012 (15:18)
 • 1
  PKT

  Ekologia - można na to spojrzeć z różnej strony - lepiej opony użyć w kwietniku niż np. spalić. Inna sprawa, że to rzeczywiście wygląda dość kiczowato. Jeśli już koniecznie muszą zostać zastosowane, to proponowałabym użyć ich w celu ochrony roślin (np. cebulowych) przed gryzoniami czy turkuciem podjadkiem ;) Wyściełać "dno" folią i wewnątrz posadzić roślinę, a całość SZCZELNIE zasypać ziemią ;) Wg mnie opony raczej nie mają innej racji bytu w ogrodzie. Jeśli już ma być wprowadzony kolor - polecam donice w soczystych kolorach, natomiast najbardziej na miejscu (bo i naturalne, i pasujące do ogrodu) są ozdoby typu korzenie, kamienie itp.

  bianka, 6.8.2012 (15:19)
 • -1
  PKT

  No nie ukrywam, że taki pomysł jest bardzo odważny. Osobiście nie podoba mi się wykorzystywanie takich rzeczy jako kwietniki. Będzie to wyglądać zbyt sztucznie. Ogród to miejsce gdzie powinno się znajdować jak najwięcej naturalnych rzeczy, opony do nich nie należą.

  ProjectWork, 26.5.2013 (15:53)
Ogród / Taras / Balkon - pytaniaZnajdziesz u nas 1101 porad dotyczących Ogród / Taras / Balkon.
 • 2ODP.

  Czym ozdobić kwietniki z opon ?

  Chciałabym wykorzystać kilka starych opon leżących w garażu i zrobić z nich kwietniki w ogródku. W jaki sposób wykorzystać stare opony na kwietniki i czym ciekawie ozdobić ?

  malinacc, 31.10.2013 (23:57)
 • 2ODP.

  Czym ozdobić kwietniki z opon ?

  Chciałabym wykorzystać kilka starych opon leżących w garażu i zrobić z nich kwietniki w ogródku. W jaki sposób wykorzystać stare opony na kwietniki i czym ciekawie ozdobić ?

  malinacc, 31.10.2013 (23:57)
zobacz wszystkie (1101)
Poleć znajomym