Kiedy siać trawę?

W którym miesiącu / tygodniach najlepiej siać trawnik? Za oknem plusowe temperatury ale czy nie jest jeszcze za wcześnie?
rekinoss24 , 23.2.2012 (15:40) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Fructus Trawnik – nawóz granulowany do trawnika 25kg

  Fructus Trawnik –...

  68,90 PLN

 • Planta gazon Trawa Super Trawnik 2kg (STrawnik2)

  Planta gazon Trawa...

  37,50 PLN

 • Palenisko Ignis

  Palenisko Ignis

  1 356,00 PLN

 • Planta gazon Trawa Super Trawnik 5kg (STrawnik5)

  Planta gazon Trawa...

  93,10 PLN

 • Planta gazon Trawa Super Trawnik 0,9kg (STrawnik09)

  Planta gazon Trawa...

  18,90 PLN

 • Target Aerator Do Trawnika 600ml

  Target Aerator Do...

  20,88 PLN

 • Twójpasaż.pl Obudowa do Trawnika Be2700

  Twójpasaż.pl Obudowa...

  73,00 PLN

 • Wapno Do Ogrodu I Na Trawnik Pokon

  Wapno Do Ogrodu I Na...

  24,50 PLN

 • Greenmill Mastergrill Grabie do siana i trawnika R940

  Greenmill Mastergrill...

  29,50 PLN

 • Fiskars - Grabie do trawnika QuikFit 135514

  Fiskars - Grabie do...

  68,60 PLN

 • Planta Trawnik regeneracyjny z nawozem 1kg marki TRAWNIKREGENERACYJNY1

  Planta Trawnik...

  17,03 PLN

 • FLO OBCINACz DO OBRzEŻY TRAWNIKA (F99026)

  FLO OBCINACz DO...

  3,99 PLN

odpowiedzi (7) Przydatność 64% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 0
  PKT

  Podobnie jak rolnicy sieją trawę na wiosnę i w lecie sądzę, że
  trawę w ogrodzie najlepiej jest zasiać wczesną wiosną lub późnym latem. Czemu właśnie wtedy? Ponieważ nie chcemy narazić trawy na wyschnięcie podczas letnich okresów suszy. Trawnik musi być podlewany często, najlepiej nad ranem. To jeśli chodzi o lato. Natomiast zimą boimy się o mróz. Sądzę, że jest jeszcze za wcześnie, wschodząca trawa może być zagrożona przez przymrozki. Wiosną wysiewa się trawę raczej od początku kwietnia i można do końca września. Znaczenie ma przede wszystkim temperatura, powinna być około 10-20 stopni (zarówno w dzień jak i w nocy), oraz dostępność wilgoci. Wczesna wiosna jest obfita w dostępność wilgoci.
  Siew późnym latem lub wczesną wiosną będzie trafiony, bo odpowiada naturalnemu wzrostowi traw. Nasiona trawy dojrzewają w sierpniu, a później wypadają i zaczynają powoli kiełkowanie lub zimują w glebie i wzejdą wczesna wiosną.

  kasia_cukier , 23.2.2012 (16:10)
 • 8
  PKT

  Z wysiewem trawy poczekaj przynajmniej do początku kwietnia - i pamiętaj o właściwym przygotowaniu podłoża!

  natalia , 24.2.2012 (22:57)
 • 1
  PKT

  Najlepiej sieje się trawę jesienią. Około września- października. Wtedy trawa najlepiej wygląda na wiosnę. W obecnej chwili można też siać, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że przyjdą jeszcze przymrozki. Wtedy trawa będzie mogła być jeszcze brzydka. Najlepiej zaczekać do kwetnia. Żeby była mniejsza ilość przymrozków.

  demonika , 20.3.2012 (12:42)
 • 2
  PKT

  Trawniki najlepiej siać w momencie rozpoczęcia się okresu wegetacyjnego. Temperatury powinny być już dodatnie nie tylko w dzień ale i w nocy. W zależności od położenia geograficznego, powinno się już zaczynać siać na przełomie marca i kwietnia. Polecam przeczytanie ulotek dotyczących siewu trawy przy zakupie odpowiedniego rodzaju.

  ProjectWork , 27.5.2013 (08:28)
 • 2
  PKT

  Powiem z doświadczenia własnego. W tym roku posiałem mojemu teściowi trawę trochę później niż z początkiem kwietnia tak jak chciałem, bo niestety nie było za ciepło. Za to po 20 kwietnia przyjechałem z trawą i posiałem. Jest teraz naprawdę piękna. I tak jak wcześniejsi użytkownicy piszą, trawę najlepiej siać z początkiem wiosny, kiedy dni i noce mają plusowe temperatury, najlepiej samemu wyczuć odpowiedni czas siania...

  alexmis , 25.7.2013 (16:47)
 • 3
  PKT

  Tak to prawda, trawę siejemy z początkiem wiosny, okolice kwietnia. Tym czasem zanim posiejesz trawę zwróć również uwagę na jakość i wilgotność gleby, gdyż to właśnie od niej zleżeć będzie szybkość rozrostu i jakości trawy. W okreśie wczesnowiosennym wilgotność gleby jest sprzyjająca, to pomaga wykiełkować trawie w przeciągu około 14 dni od zasiania. Gleba powinna mieć również odpowiedni odczyn kwasowości w okolicach 5,5-6,5 pH.
  I tu ciekawostka z tym odczynem.
  Jeśli odczyn kwasowości jest za wysoki, to zbija się go wapnem.
  Jeśli jest za niski glebę wysypuje się kwaśnym torfem.
  Pozdrawiam!

  ivan207 , 25.7.2013 (16:57)
 • 5
  PKT

  Jeśli chodzi o sianie trawy to nie jest takie proste jakby się wydawało :) Kupiłem działkę rekreacyjną, małą bo małą ale własną. Wybrałem się do sieciowego supermarketu ogrodowego z nadzieją, że wybiorę pierwszy lepszy wór z nasionami, wrócę, przekopię ziemię, posieję, podleję i koniec tematu. Tu jednak się zdziwiłem, kiedy okazało się, że gatunków i rodzajów traw jest od groma i trochę!! Fakt była taka do terenów rekreacyjnych, ale były tez do intensywnego deptania/użytkowania, boiskowe, lubiące cień lub nasłonecznienie. Były tez specjalne mieszanki łąkowe czy regeneracyjne. Po pierwszym podrapaniu się w głowę wziąłem miszankę traw UNIWERSALNĄ haha ;)

  Do nasion trawy doradzono mi dokupić specjalny nawóz mineralny do gleby. Glebę "przeorałem", oczyściłem, wygrabiłem, żeby żadna paskuda kamienna mi nie wyskoczyła podczas koszenia. Rozsypałem nawóz, wygrabiłem, rozprowadzając go równomiernie, a następnie czekałem 2 tygodnie aż nawóz się przyjmie. Po tym czasie wysiałem trawę. I rośnie pięknie po dziś dzień :)

  jazon , 25.7.2013 (17:11)
Ogród / Taras / Balkon - pytaniaZnajdziesz u nas 1701 porad dotyczących Ogród / Taras / Balkon.
 • 1ODP.

  Czy randap szkodzi trawie?

  Chciałabym się pozbyć chwastów z trawnika. Mam w domu randap. Czy mogę go użyć? Czy zaszkodzi trawnikowi?

  wbk, 24.8.2014 (15:12)
 • 1ODP.

  Ile trzeba czekać na gęsty trawnik?

  Z początkiem wiosny posialiśmy trawę. Teraz już co prawda wzeszła, ale jeszcze nie jest gęsta. Jak długo będziemy musieli czekać na trawnik dywanowy?

  july, 16.8.2014 (10:07)
 • 1ODP.

  Jak przygotować ziemię do sadzenia trawy?

  Jesteśmy po budowie i już wyrównaliśmy teren i pozbyliśmy się przeróżnych śmieci. Co dalej? Czy sypnąć jakiś nawóz? Czy od razu siać trawę?

  majcia, 14.8.2014 (11:54)
 • 1ODP.

  Czy warto kupować specjalny nawóz do trawników?

  Mam duży trawnik, a ten nawóz jest niestety dość drogi. Mój znajomy twierdzi, że warto kupić zwyczajny nawóz, który też dobrze działa na trawę, a jest tańszy. Czy ma rację?

  agles, 11.6.2014 (22:24)
 • 1ODP.

  Jak wybrać odpowiedni rodzaj trawy na trawnik?

  Stanęłam w sklepie przed półką z trawami i zupełnie nie wiedziałam co wybrać. Czym się kierować przy wyborze mieszanki? Ważniejsze będzie nasłonecznienie czy intensywność użytkowania?

  kasia_k, 27.5.2014 (14:23)
zobacz wszystkie (1701)
Poleć znajomym