Sposoby wieszania firanek

Czy istnieją jakieś określone sposoby zawieszania firanek? Mojej babci udawało się to zawsze fantastycznie – ciekawa jestem, czy robiła to według określonej metody. Czy sposób zawieszenia powinien współgrać ze wzorem firanki?
olenka007 , 5.11.2012 (12:44) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (2) Przydatność 38% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -1
  PKT

  Oczywiście, że istnieją najróżniejsze sposoby upinania firanek. Takie upięcia sprawiają, że ze zwykłej firanki zmienimy ją w istne "arcydzieło", zmieniamy jej charakter. Zwykły, prosty kawałek materiału możemy zmienić w piękną firanę stosownie go upinając. Polecam ciekawy artykuł o upięciu firan http://www.modnefirany.pl/index.php?news=show&news_id=17 . Najlepiej jest samemu poczytać i pooglądać obrazki, żeby się przekonać jak łatwe może być takie upinanie firan. Myślę, że jak najbardziej sposób upięcia powinien współgrać ze wzorem firany. W takich upięciach nie należy też za bardzo przesadzać, aby osiągnąć dobry efekt wystarczy zaledwie kilka "ruchów".

  kasia_cukier, 5.11.2012 (16:25)
 • -1
  PKT

  Olenka007, nie wiem czy dokładnie o to pytasz, ale jest sposób zawieszania firanek, nawet tych na taśmie. Ten sposób odnosi się do równego zagospodarowania żabek, aby odległości były m/w równe. Wieszasz początek i koniec firanki na poczatkowej i końcowej żabce. Potem wyznaczasz środek firanki. Pozostałość żabek liczysz i dzielisz na połowe. Posiadasz już 2 połowy żabek i firanek. Każdą z tych półówek firanek znów dzielisz i tak samo robisz z żabkami. W ten sposób masz równo rozplanowane żabki i firanki. Oczywiście jak zapinasz firanki każda musi mieć zrobioną fałdkę/pliskę i dopiero przypieta do żabki. Wtedy ładnie wygląda. Jeśli firanki maja już wszytą gotową taśmę, wówczas tej faldki nie robi się, tylko ściąga taśmę. Jeśli chodzi o upinanie fantazyjne firanek to tez jest wiele sposobów, w zależności od naszej wyobraźni.

  iwa1102, 6.11.2012 (17:35)
Okna i drzwi - pytaniaZnajdziesz u nas 1024 porad dotyczących Okna i drzwi.
 • 1ODP.

  Firana rzymska - gdzie mogłabym dokonać zakupu ?

  Rozglądam się od jakiegoś czasu za firankami. Czy moglibyście powiedzieć , gdzie mogłabym kupić typowe firany rzymskie ?

  ruda25, 19.10.2013 (11:42)
 • 1ODP.

  Czym różnią się firanki wisan od zwykłych?

  Czy mógłby mi ktoś powiedzieć , czym różnią się firanki wisan od zwykłych firanek? Czy są jakościowo lepsze ?

  karolina24, 14.9.2013 (10:00)
 • 1ODP.

  Żelazko do prasowania w pionie

  Zastanawiam się czy są takie żelazka, które ułatwiłyby prasowanie wiszących firanek czyli prasowanie w pionie. Gdzie mogłabym kupić takie żelazko do pionowego prasowania i jak ono w ogóle wygląda ?

  monikaidzik, 23.8.2013 (00:14)
 • 1ODP.

  Jak uszyć firankę?

  Dość ważnym elementem są firanki, które zdobią nasze okna. Gdzie kupię materiał z którego mogłabym uszyć firanki? Jak samodzielnie poprawnie uszyć takie firanki ?

  amazk, 13.7.2013 (11:47)
 • 1ODP.

  Jakie upięcia firan teraz są modne?

  Ostatnio kupiłam dość długie firany , po to aby w każdym pomieszczeniu można by je ciekawie upiąć. W jaki sposób dobrać odpowiednie upięcie firany do danego wnętrza ? Czy są teraz jakieś modne...

  renia_s, 4.7.2013 (19:38)
zobacz wszystkie (1024)
Poleć znajomym