Gdzie zrobić wejście na strych?

Gdzie i jak zrobić wejście na niewielki stryszek? Jakie wejście - schody będą odpowiednie do użytkowania "raz na jakiś czas" ?
nesty , 5.12.2012 (13:15) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (2) Przydatność 60% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 1
  PKT

  Wejście na strych powinno być w miejscu najmniej widocznym a zarazem dość wygodnym. Sam właz powinien być na tyle duży aby można było swobodnie wejść na stryszek i bez problemu umieścić na nim jakiś większy mebel. Dziurę na właz powinni wybić specjaliści, którzy przed wykonaniem robót określą z czego wykonany został strop i w jakim jest stanie. Warto przygotować rysunki techniczne z naniesionymi wszystkimi instalacjami aby przypadkiem podczas prac nie zostały one zniszczone. Po zbadaniu materiału fachowcy powinni wybrać odpowiednią formę wycinania otworu. Jeżeli stryszek ma być używany raz na jakiś czas proponuję zrobić do niego schody składane, które nie zajmą wiele miejsca i będą tańsze do wykonania.

  Iga Szeliga , 5.12.2012 (17:54)
 • 0
  PKT

  Wejście na strych powinno znajdować się w korytarzu na piętrze. Najlepiej jeśli jest możliwość zrobienia wejścia z boku sufitu. Wystarczy wyciąć kwadratowy otwór, dokładnie taki jaka będzie średnica otworu schodów. Jeśli schody będą używane od czasu do czasu, najlepiej sprawdzą się składane schody drewniane.

  stella2009 , 19.8.2013 (16:49)
Poddasze / Strych - pytaniaZnajdziesz u nas 203 porad dotyczących Poddasze / Strych. zobacz wszystkie (203)
Poleć znajomym