Jak urządzić trudne poddasze?

Kupiłem dom ze specyficznym poddaszem. Jego główną wadą jest to, że skosy zaczynają się tuż przy podłodze, z nachyleniem “na oko” 45 stopni. Każda próba ustawienia mebli w pokojach na stryszku kończy się fiaskiem - zawsze z którejś strony zostaje wolna przestrzeń, która wygląda bardzo dziwnie i oczywiście znacząco zmniejsza przestrzeń użytkową pokoi. Jak umeblować takie poddasze, żeby osiągnąć fajny efekt?
toguinanrigo , 28.2.2012 (09:40) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Lampa podłogowa BELL (67588 Ramko)

  Lampa podłogowa BELL...

  649,44 PLN

 • Lampa podłogowa Twiggy (Customform)

  Lampa podłogowa Twiggy...

  1 949,00 PLN

 • Komoda Avangardo I DOKTÓR

  Komoda Avangardo I DOKTÓR

  943,84 PLN

 • Pink Or Blue Baby Śpiworek Little Friends Kolor Żółto-Szaro-Biały

  Pink Or Blue Baby...

  44,11 PLN

 • Haczyk pojedynczy chrom Pomd'or Metric 38.30.01.002

  Haczyk pojedynczy...

  63,00 PLN

 • ZPH Chałupa Łóżko piętrowe WERSALKOWE WERSALKA INDIANA Sosnowe +materace 90x200 or

  ZPH Chałupa Łóżko...

  2 699,00 PLN

 • Płytka podłogowa Opoczno Soft Or

  Płytka podłogowa...

  46,03 PLN

 • LotusGrill Orange pędzel silikonowe P-22-OR

  LotusGrill Orange...

  29,00 PLN

 • Disegno Ceramica Paolina Mechanizm spłukujący do zbiornika wc 7003 7004-OR

  Disegno Ceramica...

  959,00 PLN

 • Kredens / Regał Mahoniowy Halifax

  Kredens / Regał...

  5 695,00 PLN

 • Łóżko sosnowe Visby Bergen + szafki

  Łóżko sosnowe Visby...

  1 354,00 PLN

 • Plafon BALI CHROME E14 cod.0976

  Plafon BALI CHROME E14...

  1 410,81 PLN

 • Komoda Ghost Buster

  Komoda Ghost Buster

  3 000,00 PLN

 • Omnires Micra 471050002 50cm

  Omnires Micra...

  278,00 PLN

 • Koszyczek wiszący chrom Pomdor Micra 47.60.20.002

  Koszyczek wiszący...

  499,00 PLN

odpowiedzi (3) Przydatność 50% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 0
  PKT

  Tam, gdzie są skosy, mówi się o nietypowej zabudowie. Najlepiej wówczas wybrać meble na wymiar. Będzie miał Pan pewność, że żadna przestrzeń nie zostanie "bez funkcji". Z drugiej strony, te miejsca, które nie będą zaadaptowane na szafki, mogą zostać zaaranżowane dla rzadko wykorzystywanych przedmiotów, a także donic z roślinami czy rzeźb.
  Szafki na wymiar - to świetne schowki. Ponadto, raczej nie szafy, a niskie komody czy skrzynie (centralnie ustawiona skrzynia czy stolik ze schowkiem - to kolejna "przestrzeń użytkowa").
  Warto pamiętać o pewnych normach - wygodne pomieszczenia mają pewną ustaloną szerokość minimalną:
  kuchnia - 180 cm
  sypialnia - 220 cm
  korytarz - 90 cm.
  Radzę o tym pamiętać, przystępując do meblowania wnętrz. Ponadto, (pisaliśmy o tym kilka dni temu) między dwoma ciągami mebli (np. kanapą a szafą) też należy zachować wygodną odległość (od 80-120 cm).
  Poddasze - jeśli całe mieszkanie nie znajduje się na tym kłopotliwym poziomie - stwarza niezwykłe możliwości aranżacyjne. Nie musi mieć Pan przecież na poddaszu tych wszystkich szaf, które ma Pan możliwość umieścić w innej części domu, gdzie urokliwe skosy nie stanowią problemu.
  Wybierając kanapę, warto zainteresować się tymi, które są niskie. Ustawia się je tyłem do spadu. Dzięki temu, wstawanie z niej nie będzie zagrożone kontuzją :)
  Korzystanie z wnęk ułatwią wysuwne półki czy kosze, z racji tego, że szafki będą prawdopodobnie dosyć głębokie. Warto też pomyśleć o meblach na kółkach, które będzie można łatwo przesunąć z kąta w kąt.
  Wybierając fronty do mebli na wymiar, radziłabym unikać ciemnych barw, gdyż tłumią światło, tak cenne na poddaszu (swoją drogą, kwestia oświetlenia też ma tu niebagatelne znaczenie). Postawiłabym zatem albo na jasne drewno czy jasne malowane szafki lub szkło, które świetnie rozprasza światło, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa (ale to już kwestia gustu).
  tillituli , 28.2.2012 (10:41)
 • 0
  PKT

  Im większe skosy na poddaszu, które bardzo zacieśniają wnętrze, tym ważniejsze jest stworzenie wrażenia przestronności. Jak to zrobić? Pochyłe płaszczyzny oraz podłoga niech będą jasne lub po prostu białe. Jedynie ściany działowe mogą mieć mocniejszy kolor. Nie zagracaj pomieszczenia nadmiarem mebli. Wybierz proste meble. Kompozycję ożywią takie o wyrazistym wybarwieniu np. wenge.
  Nie musisz na siłę wstawiać tam mebli które powinny znaleźć się w zwykłym pokoju. Możesz pomyśleć o zrobieniu pokoju dla dziecka. Ze wzgledu na fakt że dzieci zwykle lubią bawić się na podłodze to nawet skosy nie przeszkadzają. Dla małego dziecka przestrzeń pod skosami może być nawet wygodna: daje większe poczucie bezpieczeństwa, a zakamarki tworzą liczne możliwości do kreatywnych zabaw. W zależności od wielkości poddasza można pokusić się o przygotowanie swojego tomowego biura. Pod skosy wstawiamy dopasowane regały na dokumenty np. jak to pokazano poniżej na foto.  kasia_cukier , 28.2.2012 (10:42)
 • 0
  PKT

  Niestety jak sam zauważyłeś, trudno będzie ulokować tam jakieś meble. Na ścianie przeciw spadkowi mogą być półki na różnego rodzaju książki itp. Myślę, że bez problemu można wstawić tam niewielkie łóżko, co zaadoptuje te pomieszczenie na niewielką sypialnię. Można także oczywiście stworzyć coś w stylu palarni (jeśli są u Was w domu palce osoby).

  ProjectWork , 29.5.2013 (14:30)
Poddasze / Strych - pytaniaZnajdziesz u nas 184 porad dotyczących Poddasze / Strych. zobacz wszystkie (184)
Poleć znajomym