Czy sufit powinno się malować na kolor?

Jakie są zasady dotyczące malowania sufitu? Czy w ogóle powinno się malować sufit na jakiś kolor? Czy może bezpieczniej zostawić go w kolorze białym? Jeśli są jakieś zasady łączenia koloru ścian z kolorem sufitu - bardzo proszę o wskazówki.
papryczka , 2.11.2011 (17:42) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Zegar ścienny Riki Steel Clock z indeksem

  Zegar ścienny Riki...

  828,00 PLN

 • Komplet pościeli Sprinkle

  Komplet pościeli Sprinkle

  322,00 PLN

 • Narzuta Sprinkle

  Narzuta Sprinkle

  408,00 PLN

 • Zegar ścienny Shadow

  Zegar ścienny Shadow

  278,00 PLN

 • Zegar ścienny Riki Steel Clock z cyframi arabskimi

  Zegar ścienny Riki...

  828,00 PLN

odpowiedzi (6) Przydatność 36% Ostatnio odpowiedzieli:
 • 1
  PKT

  Zasadniczo nie ma żadnych wytycznych dotyczących kolorów sufitu.Jeśli masz ochotę na konkretny kolor to po prostu tak go pomaluj.

  ikaria , 2.11.2011 (21:59)
 • 1
  PKT

  Chcesz powiedzieć, że jeśli ściany maluję na kolor czerwony to sufit także mogę pomalować na czerwono? :) Chyba nie do końca...

  papryczka , 2.11.2011 (23:10)
 • 3
  PKT

  Najbezpieczniejszym kolorem na sufit jest kolor biały. Różne są gusta i potrzeby ale ja nie jestem zwolennikiem kolorowych sufitów. Sufit pomalowany w kolorze ścian daje wrażenie przebywania w pudełku. Można pomalować sufit na inny kolor, jeśli pomieszczenie nie jest bardzo wysokie powinien to być kolor jaśniejszy od ścian. Jeśli pomalujemy w bardzo wysokim pomieszczeniu sufit na ciemny kolor możemy poprawić jego proporcje - obniżyć sufit optycznie.

  GUTDESIGN , 3.11.2011 (03:55)
 • 0
  PKT

  Ja również jestem zwolenniczką białych sufitów. Sufit pomalowany w na kolor ścian drastycznie zmniejsza optycznie przestrzeń pokoju. Mam wtedy wrażenie, że wszystko za chwilę spadnie mi na głowę.

  edit , 3.11.2011 (10:13)
 • -15
  PKT

  Zgadzam się z Edytą. Również nie jestem zwolenniczką kolorowych sufitów. Standardowy sufit malowany w kolorze białym ma jeszcze dodatkową funkcje. Odbija naturalne światło, rozpraszając go po całym pomieszczeniu, któremu nadaliśmy określony kolor na ścianach, przedmiotach, podłodze, etc.

  Sufit w takim samym kolorze ścian nie działa dobrze optycznie i psychicznie na nas, proszę spojrzeć:


  Może wywołać wrażenie przytłoczenia, nawet depresyjnej klaustrofobii.

  Inna sytuacja może zaistnieć w pomieszczeniach tzw. "nietypowych", a więc nie mówię tu o pomieszczeniach domowych a o publicznych (kawiarnie, sklepy, teatry, etc). W takich pomieszczeniach wymyślną formą wnętrz i mocnym kolorem możemy zadziwić użytkownika. W futurystycznych, nieokreślonych kształtach zacierają się czasami granice między sufitem a ścianą. Efekt np.czerwonych ścian i sufitów wraz z odpowiednio dopasowanym oświetleniem, możemy uzyskać całkiem inny niż w przypadku domowych wnetrz.

  Kornijenko Design , 3.11.2011 (11:17)
 • 1
  PKT

  Uważam także, że najlepiej wyglądają białe sufity. Biały kolor, podobnie jak czarny, jest neutralny, pasuje praktycznie do wszystkiego. Na pewno nie pomalowałabym sufitu na taki sam kolor jak ściany, bo wg mnie pomieszczenie traci wtedy swój urok, staje się optycznie mniejsze, czuje się w nim jakbym była zamknięta w jakimś pudełku. Podobają mi się natomiast sufity o ton jaśniejsze od ścian, ale w tym samym kolorze.

  elena , 2.5.2012 (14:35)
Style i trendy - pytaniaZnajdziesz u nas 2712 porad dotyczących Style i trendy. zobacz wszystkie (2712)
Poleć znajomym