Jak zaprojektować wnętrze w kolorze oliwkowym?

Chciałbym mieć salon w kolorze oliwkowym. Mebelków w tym kolorze jest niewiele na rynku, dlatego też mam pytanie co do doboru takowych w odniesieniu do oliwkowych ścian. Jakie kolory łączyłyby się najlepiej? Jak ciekawie zaprojektować takie pomieszczenie?
tomek2 , 31.5.2011 (22:34) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
odpowiedzi (2) Przydatność 17% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -2
  PKT

  Z kolorem oliwkowym dobrze wyglądają jasne i średnie odcienie naturalnego drewna, także można dobrać meble w kolorach dąb, orzech, sosna, dobrze też będą wyglądać meble białe. Aby pokój był ciekawy trzeba przemyśleć jego stylistykę, ładnie wygląda wnętrze, które jest spójne i przedmioty oraz meble nie są przypadkowe, może to być np inspiracja stylem eko, przyrodą, gdzie odcienie zieleni oraz naturalne drewno są jak najbardziej na miejscu.

  GUTDESIGN , 1.6.2011 (10:41)
 • -2
  PKT

  Wnętrze w kolorze oliwkowym może być bardzo urokliwe. Jednak zbyt duża ilość tego koloru może pomieszczenie przytłoczyć. Kolor mebli proponuję zatem wybrać naturalny: albo biel lub szarość albo naturalne drewno. Jasne drewniane meble z pewnością ożywią przestrzeń i sprawią, że będzie ona bardzo naturalna. Ciemne drewno będzie bardziej eleganckie ale może sprawiać wrażanie ciężkości. Warto też dopasować kolor drewna do istniejącej podłogi. Do koloru oliwkowego pasować będą ciepłe barwy: żółty, brąz, odcienie kremu i szarości.

  Iga Szeliga , 29.1.2013 (16:21)
Style i trendy - pytaniaZnajdziesz u nas 2759 porad dotyczących Style i trendy. zobacz wszystkie (2759)
Poleć znajomym