Czy można pomalować tapetę farbą?

Czy istnieją na rynku farby, którymi można pomalować tapetę bez obaw o zniszczenie tapety? Nie chce mi się zrywać tapety ze ściany i przygotowywać całej ściany do malowania, wolę kupić kilka puszek farby i zamalować przyklejoną wcześniej tapetę na ścianie.
goldentime , 30.4.2011 (19:36) dodaj do ulubionych
Aby odpowiedzieć na pytanie, musisz zalogować się. Nie masz konta? Załóż konto
Pasujące do poradyPosiadasz sklep online? zobacz ofertę
 • Keksówka srebrna Tala

  Keksówka srebrna Tala

  64,00 PLN

 • Zaparzacz do herbaty Contas

  Zaparzacz do herbaty...

  408,00 PLN

 • Kielich Crystal 2.0 S

  Kielich Crystal 2.0 S

  21,00 PLN

 • Nóż kuchenny z ostrzałką Grand Class

  Nóż kuchenny z...

  599,00 PLN

 • Świeca Trilogy WoodWick Citrus Burst

  Świeca Trilogy...

  95,00 PLN

 • Stół Lem

  Stół Lem

  5 412,00 PLN

 • Pojemnik kuchenny Fruit Basket 1 l

  Pojemnik kuchenny...

  447,00 PLN

 • Nóż deserowy eat.it

  Nóż deserowy eat.it

  37,00 PLN

odpowiedzi (7) Przydatność 46% Ostatnio odpowiedzieli:
 • -1
  PKT

  A jaki jest to rodzaj tapety?
  Jeśli np.gruba, papierowa - można pomalować. Myślę ,że najlepiej farbą akrylową - ale bardziej gęstszą (najlepiej poradzić się specjalistów w sklepie z farbami). Najpewniej pierwszą farbę położyć w kolorze białym, aby stworzyć "grunt" np. pod inny kolor.
  Wcześniej należałoby zakleić wszystkie odstające fragmenty tapety aby farba nie weszła pod tapetę.

  Kornijenko Design , 30.4.2011 (21:56)
 • -1
  PKT

  Tak, to gruba, papierowa, niebieska tapeta. Jeszcze nie byłem w tej sprawie w żadnym specjalistycznym sklepie. Na chwilę obecną zakleiłem wszystkie odstające fragmenty tapety. Mam jednak taki dziwny moment, gdzie tapeta z tapetą nie stykaja się i od sufitu do podłogi jest wąska szczelina, na jakiś milimentr. Czy można to zaszpachlować? Nic się wtedy nie stanie?

  goldentime , 8.5.2011 (15:14)
 • -5
  PKT

  Nie. TO naprawdę głupi pomysł. Pomalowana tapeta może odejść. Prawidłowo powinno się "zdjąć" tapete. I dopiero po wyschnięciu i oczyczczeniu ścian można kłaść farbę. Jak tapeta jest gruba to tymbardziej nie wolno jej malować. Jak tapeta nie chce zejść, to trzeba zagruntować, wtedy odejdzie. :) Pozdrawiam.

  demonika , 15.4.2012 (15:47)
 • 0
  PKT

  Istnieją obecnie rodzaje tapet, które można malować. Jest to jednak dobre rozwiązanie jedynie wtedy, gdy tapeta jest równo ułożona i nie odspaja się od ściany. Myślę, że uzupełnienie ubytku masą szpachlową nie byłoby głupie, ale sprawiłoby kłopot przy późniejszym (w przyszłości) pozbywaniu się tapety. Proponuję Ci jednak pozbycie się tapety i pomalowanie ścian na nowo, uzyskasz na pewno lepszy efekt, "oczyścisz" podłoże, zmienisz wystrój mieszkania. Przy papierowych tapetach wystarczy je namoczyć ciepłą wodą z detergentem. Są też specjalne urządzenia do odmaczania parą wodną.

  damon , 15.4.2012 (20:19)
 • 3
  PKT

  hej! Wiesz co, jeśli Twoja tapeta jest w nienagannym stanie, jesł niezniszczona na tej ścianie i jest dobrze przyklejona, nie odstaje, nie widać pęcherzyków powietrza to możesz taką tapetę pomalować :) Zwłaszcza, jeśli będzie miała ta tapeta delikatny wypukły wzór, bedzie ciekawie wyglądała już pomalowana. Najlepiej patrz za farbami kryjącymi, ładnie pokryją wzorzasty wzór tapety.

  niolek8 , 25.7.2013 (13:59)
 • 2
  PKT

  Siostra pomalowała tak pokój swoich dzieci. Trochę wyrosły z tapety "w bajki" i pomalowała wpierw całą powierzchnię ściany(z tą tapetą) na biało, a później na kolor żółty. Tapeta była dobrze przyklejona, a to ważna sprawa, żeby farba, którą malujemy nie dostała się pod spód tapety. Była bardzo gruba ale nie wiem dokładnie z czego była wykonana. W każdym bądź razie biała farba to akrylowa - tiksotropowa, nie kapie poniewaz jest b.gęsta. Efekt bardzo fajny :) Jakby tapety nie było pod spodem.

  jess , 25.7.2013 (14:18)
 • -1
  PKT

  My malowaliśmy ściany z tapetą zwykłą białą farbą emulsyjną. Emulsja świetnie pokryła starą tapetę, chyba 20letnią, ale grubą, papierową i grubo tłoczoną, koloru zielonego. Nic nie odpryskiwało, nie było widocznych złączeń tapety i dobrze się w dodatku trzymało przez jakieś 8 lat. Później zerwaliśmy całą tapetę z racji generalnego remontu całego mieszkania i ze zdzieraniem tapety wraz z nałożoną od lat farbą nie było również żadnego problemu.

  beem , 25.7.2013 (14:36)
Wyposażenie / Dekoracje - pytaniaZnajdziesz u nas 10068 porad dotyczących Wyposażenie / Dekoracje. zobacz wszystkie (10068)
Poleć znajomym